Instalacja odkurzacza centralnego

 

Każdy może zamontować w domu centralny odkurzacz Nilfisk i nie jest do tego potrzebna żadna wiedza techniczna. 
 
Jest kilka opcji montażu centralnego odkurzacza, w zależności od konfiguracji domu. Wloty są rozmieszczone dyskretnie, często w listwach przypodłogowych - w miejscach, z których 9-metrowy wąż sięgnie najdalej. Centralnego pojemnika można używać bez worka na kurz. Kurz dostaje się do pojemnika z tak dużą prędkością, że cząstki zostają skompresowane i nie mogą z powrotem się z niego wydostać. Filtr w centralnym odkurzaczu posiada bardzo dużą powierzchnię filtrowania, która zapewnia doskonały przepływ powietrza.
 
Modele z radiowym sterowaniem Nilfisk RRC (Radio Remote Control) są jeszcze prostsze w montażu.
 
Umiejscowienie zespołu ssącego
Zespół ssący może być umieszczony w dowolnym miejscu w domu i jedyne co należy robić, to kilka razy w roku opróżniać pojemnik.
Uwaga: Ujście zespołu najlepiej umieszczać poza obszarem pomieszczeń mieszkalnych Uwaga: Ujście zespołu najlepiej umieszczać poza obszarem pomieszczeń mieszkalnych
1. Garaż
2. Poddasze
3. Wysokie szafki
4. Piwnica
 
Systemy rur
Zawsze możliwy jest montaż osłonięty i dyskretny, ponieważ rury potrzebne do centralnego odkurzacza można montować w wielu miejscach w domu:
 
• Poddasza
• Okapy dachowe 
• Wysokie szafki
• Przewody / szyby kominowe
• Cokoły w kuchniach i spiżarniach
• Sufity w piwnicach 
 
Łączenie systemu
Wszystkie rury są łączone szybko i skutecznie, przy pomocy specjalnego kleju, który tworzy szczelne zamknięcie, prawie jak spaw. Śrub należy używać do wlotów i szufelek zbierających. Zacznij od montażu zespołu ssącego, a następnie przejdź do wlotów.