Czyste powietrze

Poczucie dobrego klimatu we wnętrzach wiąże się nierozerwalnie z jakością powietrza w naszym otoczeniu.

Klimat we wnętrzach jest niewidoczny dla oka. Bardziej go czujemy niż widzimy, a zły klimat powoduje dyskomfort fizyczny. Najczęściej objawia się on bólami głowy, zmęczeniem i podrażnieniem oczu, nosa lub gardła.

Najczęściej są to warunki przejściowe, ale nie zawsze. Alergie i schorzenia układu oddechowego nie muszą być wrodzone, ale mogą rozwinąć się w wyniku długiej ekspozycji na zanieczyszczenie środowiska. Coraz częściej tak właśnie się dzieje.

Choć zły klimat we wnętrzach rzadko posiada tylko jedna przyczynę, kurz jest niewątpliwie jednym z najważniejszych czynników pogłębiających problem. Poczucie dobrego klimatu we wnętrzach jest związane z jakością powietrza, dlatego też pierwszym krokiem w kierunku zrównoważenia i poprawy środowiska jest oczyszczenie powietrza za pomocą wydajnego odkurzacza.

Naturalnym drugim krokiem jest częste wietrzenie, dzięki czemu zużyte powietrze jest usuwane i zastępowane świeżym. Oczywiście odkurzacze Nilfisk nie mogą samodzielnie wykonać tej części zadania, ale konieczność wietrzenia można zredukować za pomocą częstego odkurzania, zwłaszcza jeśli wybierzemy odkurzacz wyposażony w filtr HEPA o wysokiej skuteczności.

Gdy odkurzacz zasysa kurz z podłogi, filtr HEPA oczyszcza powietrze wywiewane z odkurzacza i zapobiega powrotowi cząsteczek kurzu do pomieszczenia. Filtry HEPA oczyszczają powietrze, co oznacza, że są nie tylko skuteczne, ale też dobrze Ci służą.