Filtracja - dla zdrowia i przyjemności

Większość ludzi jest wrażliwych na któryś rodzaj kurzu, ale dzięki Nilfisk wszyscy mogą oddychać swobodnie.

Jesteśmy narażeni na cząstki stałe wszędzie w naszych domach, ponieważ wszystko emituje kurz: ludzka skóra, książki, dym, zasłony, zwierzęta, urządzenia elektryczne, itp. – poza tym nie da się uniknąć wnoszenia kurzu z zewnątrz. Nasze nosy, płuca i oskrzela są wyposażone w filtry ochronne, które chronią nas przed wdychaniem nadmiaru kurzu, ale nieocenioną pomocą służy nam też odkurzacz.

Wszystkie odkurzacze wytwarzają strumień powietrza, które przechodzi przez filtr oczyszczający je, zanim powróci do pomieszczenia. Jednak niektóre filtry nie wystarczają i szczególnie małe cząsteczki wracają do obiegu powietrza w pomieszczeniu. Możemy tego nie odczuwać – niektórzy są na nie bardziej wrażliwi niż inni, ale one tam są. Kurz z pewnością nie jest zdrowy, a rosnąca skala zaburzeń układu oddechowego, takich jak astma, alergie czy zapalenie oskrzeli, uzasadnia korzystanie z filtrów HEPA. Nilfisk je stosuje.

HEPA to skrót od nazwy High Efficiency Particulate Air - filtr cząstek stałych o wysokiej sprawności. Jest to system, który oferuje klasy filtracji od HEPA 10 do 14. Kategorie 13 i 14 są w stanie zatrzymać mikroskopijne cząstki z dymu tytoniowego, odchody roztoczy, które są bezpośrednią przyczyną alergii na kurz, a powietrze, które oddają do pomieszczenia jest jeszcze czystsze niż na początku.

Skuteczność filtrów HEPA została sprawdzona i dowiedziono, że HEPA 14 zatrzymuje 99,995% wszystkich cząstek, a przepuszcza zaledwie pięć cząstek na litr powietrza. Dla porównania, jeden litr powietrza na Biegunie Południowym – który jest uważany za najczystsze środowisko na ziemi – zawiera aż 10 000 cząstek, więc filtry HEPA z pewnością zdały egzamin.
 
Nilfisk oferuje filtry HEPA wszystkich klas – w tym HEPA 14, najlepsze filtry na rynku.