Lepsza jakość powietrza

 

Za pomocą centralnego odkurzacza Nilfisk wszystkie nieprzyjemne zapachy i mikrocząstki są wydmuchiwane na zewnątrz. Kurz to kurz – istnieje na długo zanim zdołamy go dostrzec. Wdychamy cząstki kurzu z naszego otoczenia, nawet jeżeli pomieszczenie dopiero co zostało odkurzone. Dzieje się tak częściowo dlatego, że zwykłe odkurzacze wydmuchują część zebranego kurzu z powrotem do pomieszczenia.
Centralny odkurzacz Nilfisk całkowicie usuwa kurz z pomieszczenia i składa go do dużego, „odległego” pojemnika, a wywiewane powietrze jest wyprowadzane na zewnątrz domu – co oznacza, że wszystkie mikrocząstki zostają wydmuchane na zewnątrz.
 

Koniec z nieprzyjemnym zapachem
Zwykłe odkurzacze mogą powodować nieprzyjemny zapach ze względu na ciepło ogrzewające worek. Centralny odkurzacz Nilfisk nie powoduje takich zapachów, ponieważ kurz i brud są zbierane z dala od dyszy do szczelnego pojemnika. Opróżnianie pojemnika jest proste i wymagane tylko kilka razy w roku!Nowy wymiar odkurzania
Odkurzacze centralne Nilfisk nie tylko zbierają zanieczyszczenia z podłóg - one usuwają zanieczyszczenia całkowicie poza pomieszczenie do centralnego zbiornika umiesczonego w odległym miejscu takim jak poddasze lub piwnica. 

Istnieje kilka sposobów montażu odkurzaczy centralnych Nilfisk - w zależności o uwarunkowań obiektu, w któym mają byc stosowane.